Kino Dobrych Filmów

Pokazy filmów organizowane są w kameralnej sali kinowej, która pomieści 53 widzów. Od kwietnia 2014 kino, dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz pomocy Gminy Wyszków, jest już w pełni przystosowane do wyświetlania filmów w technice DCP(Digital Cinema Initiatives). Od tego momentu kino ma możliwość wyświetlania filmów w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku oraz w technologii 3D. Efektem tego jest dużo łatwiejszy dostęp do oferty filmowej polskich dystrybutorów, która w ostatnim czasie była dla naszego kina bardzo okrojona z powodu wycofywania się z dystrybucji kopii filmowych w formacie 35 mm. W związku z otrzymaną dotacją w 2014 kino w Wyszkowie zostało członkiem Sieci Polskich Kin Cyfrowych. Od 2013 roku Kino Dobrych Filmów należy również do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w charakterze kina lokalnego. Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

Filmy wyświetlamy codziennie, seanse odbywają się przeważnie o godz.17.00 i 19.00, Wyświetlamy również filmy z repertuaru w godzinach przedpołudniowych dla grup zorganizowanych, jesteśmy w stanie wyświetlić również filmy starsze, z zakresu lektur szkolnych.
Repertuar kina publikowany jest na naszej stronie internetowej oraz w prasie lokalnej i na facebooku.
Filmy wyświetlamy nawet dla jednego widza.

Kasa kina czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 19.00, w soboty, niedziele i święta – na godzinę przed pierwszym seansem.

DKF – Kino Dobrych Filmów to obecnie coś więcej niż tylko projekcje repertuarowe. Od kwietnia 2010 roku działa w nim wyszkowski Dyskusyjny Klub Filmowy, forma spotkań, podczas których uczestnicy oglądają wybrany film, po czym dyskutują na jego temat.

Spotkania DKF odbywają się raz w miesiącu, zazwyczaj w poniedziałki. Prowadzi je Piotr Płochocki – dziennikarz, pasjonat kina, literatury i fotografii, historyk lokalny, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. W 2012 roku obronił pracę magisterską z zakresu Komunikowania masowego pt. „Zjawisko kultowości w perspektywie filmu fabularnego, na wybranych przykładach filmów kina amerykańskiego”.

Repertuar DKF jest bardzo szeroki i reprezentuje spektrum kina od cenionych pozycji kina współczesnego jak: „Oszukana”, „Pokuta” czy „Miasto ślepców” do absolutnych klasyków X muzy – „Okno na podwórze”, „Stracony weekend”, „Dziewczyna z prowincji”, „Niewinni czarodzieje” czy „Bulwar Zachodzącego Słońca”, dzieł, które nawet w tematycznej telewizji są emitowane bardzo rzadko. Filmy Hitchcocka, Wildera, Mandokiego, Eastwooda czy Wajdy pobudzają nie tylko do dkf-owej dyskusji, ale także do refleksji nad sprawami bieżącymi, nad osobistymi problemami uczestników.