Polska/Szwecja 2015,

scenariusz i reżyseria: Tomasz Wasilewski,

Obsada: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Tyndyk, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat, Marcin Czarnik, dramat obyczajowy, czas trwania: 104 minuty.

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata (Julia Kijowska), młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata (Dorota Kolak) jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną (Marta Nieradkiewicz) – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza (Magdalena Cielecka), jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic

Film  nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za Najlepszy Scenariusz dla Tomasza Wasilewskiego oraz Nagrodami Indywidualnymi dla Tomasza Wasilewskiego za reżyserię, Beaty Walentowskiej za montaż, Moniki Kalety za kostiumy oraz  Doroty Kolak i Łukasza Simlata za drugoplanowe role: kobiecą i męską na Festiwalu Filmowym w Gdyni.